اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی

اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی

اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی

شهرک های صنعتی قطب تولید و پایه اقتصادی هر کشوری در صنایع می باشد. ایجاد این شهرک ها به دلیل تمرکز صنایع بزرگ و کارخانه های تولیدی در منطقه ای با شرایط مناسب و بهینه آنها می باشد. اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی نیز از این زاویه مهم بوده که ثروت و تجهیزات مهمی در این مناطق قرار گرفته است. این در این مقاله به صورت کامل دلایل اهمیت آن را بازگو خواهیم کرد.

اهمیت حفاظت و حرات از شهرک های صنعتی در چیست ؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد ، شهرک صنعتي مکانی است که برای توسعه صنعتی و تمرکز تولیدات که از نظر مساحت و محدودیت ها، دارای قواعد و محدوده ای تعریف شده است. در کنار نگهبان محله که خدمت جدید و مهمی از ناتپ است ، خدمات حفاظتی شهرک های صنعتی نیز دارای اهمیت ویژه می باشد.
در شهرک های صنعتی مجموعه ای نظام مند و سازماندهی شده از کارگاه‎ ها، کارخانجات و در کل واحدهای صنعتی مستقر شده اند که در کنار امور صنعتی و تولیدی، اموری از قبیل امور پژوهشی، آموزشی، خدمات و پشتیبانی، فناوری و تجهیزات بروز و … نیز برای بهبود روند تولید گنجانده شده است.

محل استقرار شهرک های صنعتی کجاست؟

با توجه به مسائلی همچون تولید سر و صدا، آلودگی های زیست محیطی، پساب های صنعتی و … غالبا شهرک های صنعتی در فواصل زیادی از شهرها، روستاها و کلا مناطق مسکونی احداث می شوند که این مسافت نباید از 20 کیلومتر کمتر باشد مگر در موارد خاص.

حال بعد از اینکه تاحدودی شهرک های صنعتی را شناختیم در ادامه به موضوع اصلی این مقاله می پردازیم که چرا حفاظت و حراست از شهرک های صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؟در وقاعی از اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی خواهیم گفت.

در ذیل به مواردی می پردازیم که اهمیت حفاظت از شهرک های صنعتی را به وضوح آشکار می نماید.

شهرک های صنعتی در فواصل زیادی از محل های مسکونی مستقر هستند به همین دلیل تامین امنیت و حفاظت از شهرک صنعتی توسط کلانتری ها به تنهایی میسر نیست و صاحبین صنعت علاوه براینکه می بایست واحد صنعتی خویش را به نگهبان و دوربین مدار بسته تجهیز نمایند باید انتظامات شهرک صنعتی را نیز که وظیفه کنترل عبور و مرور و حفاظت و حراست از مشاعات شهرک رابرعهده دارند ، تقویت نمایند تا به صورت مستقل و قدرت مند از شهرک حفاظت نمایند . این کار از بروز خرابکاری و سرقت های احتمالی جلوگیری به عمل آید .

موارد دیگر از حفاظت شهرک های صنعتی

یکی دیگر از موارد اهمیت کار انتظامات در شهرک های صنعتی پیشگیری از باند سازی یا خانه های تیمی برای اهداف خرابکارانه می باشد؛ استقرار اتباع کشور های همسایه از جمله افغانستان ، پاکستان و دیگر کشورها در شهرک های صنعتی سبب گردیده افراد تروریست و معاند در لباس اتباع کشورهای مذکور به عنوان کارگر،سرایدار یا نگهبان در واحد های صنعتی فعال یا غیر فعال مشغول به کار می شوند و اهداف خرابکارانه ای رادنبال می نمایند.
به همین دلیل بسیار مهم و حیاتی است که واحد انتظامات و حراست شهرک های صنعتی هوشیاری ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند و موارد مشکوک رابلافاصله پیگیری نمایند تا از بروز مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری گردد.

از موارد دیگر این می باشد که انتظامات می بایست به آن توجه ویژه ای نماید این است که صاحبین صنعت تمام سرمایه و اعتبار خویش را به شهرک های صنعتی می آورند تا علاوه بر درآمد زایی به اقتصاد میهن عزیزمان نیز کمک کنند، پس واحد انتظامات می بایست بستر امن و ایمنی برای نامبردگان به وجود آورند تا با امنیت خاطر هرچه بیشتر به فعالیت خویش بپردازند.
با توجه به مطالب فوق، موسسه حفاظتی مراقبتی ناتپ با چندین سال تجربه در شهرک های صنعتی با پرسنلی کارامد و حرفه ای آماده همکاری با صاحبین صنعت میباشد تا شهرک های صنعتی را برای صاحبین محترم صنعت امن نماید تا در تولید و صنعت خود بهترین باشند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

  • رضا پاسخ

    از هر لحاظ ناتپ بهترینه ، ممنون از زحمات شما

    27 خرداد 1401 در 12:47 ق.ظ
  • علی تاجیک پاسخ

    مجرب ترین کادر با مدیریتی عالی

    27 خرداد 1401 در 12:52 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.