شوکر الکتریکی چیست ؟

شوکر الکتریکی چیست ؟

در پاسخ به پرسش شوکر اکتریکی چیست باید گفت : یک وسیله حفاظتی و دفاعی است که توسط پلیس و یا نیروی های حفاظتی برای مقابله با حملات و برخورد با حمله کنندگان تحت مجوزهای صادر شده از مراجع انتظامی صادر و  مورد استفاده قرار می گیرد. شوکر الکتریکی از طریق ایجاد یک شوک الکتریکی شدید می تواند فرد مهاجم را متوقف نموده به طوری که شخص مهاجم تا مدتی قادر به حمله نیست.

کاربرد شوکر الکتریکی برای مقابله با تهاجم

در رابطه با کاربرد شوکر الکتریکی باید گفت. امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته خصوصا در شرکت های حفاظتی مراقبتی در علاوه بر تجهیزاتی محافظتی مانند سلاح گرم از برخی ابزارها با عاملیت دفاعی برای برخورد با مهاجمین کمتر خطرناک تر استفاده می شود. این ابزارها دارای تاثیرات و صدمات کمتر و کوتاه مدت تری بوده که همین موضوع باعث می شود تا بتوان از آن با اطمینان بیشتری برای برخورد با مهاجمین استفاده نمود.

شوکر الکتریکی از نظر کاربردی در این دسته قرار می گیرد ، وسیله ای مناسب و رایج که امروز توسط نیروهای حفاظتی ناتپ نیز مورد استفاده بوده و آموزش های لازم آن با محاظفین داده می شود.

عملکرد شوکر الکتریکی چگونه است

همانطور که از نام این وسیله دفاعی نیز مشخص است عامل الکتریسیته که با یک ولتاژ مشخص نقش اصلی را در شوکر های الکتریکی ایفا می کند. این وسیله به صورتی طراحی و ساخته شده که با اعمال آن روی فرد مهاجم یک شوک الکتریکی ایجاد و توانایی حرکت و حمله را از فرد مهاجم میگیرد.

از این رو در موارد بسیاری که شورشیان ، تبهکاران و سارقان اقدام حمله ، حرکت و دیگر اقدامات مخرب نمایند از طریق اعمال شوک می توان تا مدتی آنها را از حرکت متوقف نموده و تحت بازداشت قرار داد.

شوکر الکتریکی

آموزش های لازم جهت استفاده درست از این ابزار می بایست توسط شرکت ها و افراد مرتبط داده شود چرا که در حال حاضر شوکر تحت اعطای مجوزهای مشخص شده به افراد و شرکت هایی داده می شود که وظیفه مراقبت و حراست را داشته باشند.

آیا مردم عادی می توانند از شوکر استفاده نمایند؟

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم استفاده از شوکر نیازمند مجوزهای مشخصی بوده که به افراد و موسسات خاص که در زمینه های محافظتی فعال هستند داده می شود. بنابراین استفاده عمومی از آن آزاد نبوده و نسبت به عدم رعایت موارد قانون توسط دستگاههای ذیربط با شخص و مجموعه خاطی برخورد صورت می پذیرد.

چگونه می توان از ابزارهای محاظتی مانند شوکر الکتریکی در موارد حفاظتی استفاده نماییم؟

در صورتیکه قصد به کارگیری این قبیل اقلام در موارد مراقبتی و حافظتی داشته باشیم بهترین اقدام استخدام نگهبان موسسه حفاظتی مراقبتی و یا به کارگیری سایر نیرو ها در این زمینه نماییم. موسسه حفاظتی مراقبتی ناتپ با توجه به دریافت مجوزهای لازم و نیز دارای بودن نیروی های حفاظتی آموزش دیده در این زمینه می تواند نیازهای شما در این موارد را بر طرف و تامین نماید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در ساعات غیر اداری در مواقع ضروری می توانید با شماره تماس زیر با کارشناسان ما ارتباط بر قرار نمایید.

X